Filmi “Agnus Dei” tri çmime në festivalin anglezKinematografia kosovare ka vazhduar me një sukses tjetër në festivalet botërore.Filmi “Agnus Dei” me skenar dhe regji të Agim Sopit është shpallur fitues në festivalin “North Wales International Film Festival” në Angli.

Filmi kosovar është shpërblyer me çmimin kryesor si Filmi më i mirë, ‘Best pictures’, Agim Sopi është shpallur si regjisori më i mirë, ‘Best Director’, kurse çmimi i tretë ka shkuar për kompozitorin Mendi Mengjiqi, ‘Best music and soundtrack’.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here