Regjisori francez Luc Besson është duke regjistruar një film për lideren e opozitës birmaneze, fituese e Nobelit për Paqe në 1991, Aung San Suu Kyi, e liruar më 13 nëntor pas shtatë vite arrest shtëpie.

Protagonistja do të interpretohet nga ylli i Hollywood, Michelle Yeoh.

Ish Bond girl, me origjinë malajziane, aktorja është ndër më të njohurat e kontinentit aziatik dhe e fejuar e Jean Todt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here