Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, po bën përgatitjet e fundit për pjesëmarrjen e saj në Eurovision Song Contest. Këngëtarja tash e sa kohë dihet...
Duket se emocionet e Eurovizionit nuk po e lënë të qetë Elhaida Danin.Siç raporton “Wiwibloggs”, faqja zyrtare e festivalit, sot ajo ka pasur...
Të shtunën mbrëma në Pallatin e Kongreseve në Tiranë përfundoi aktiviteti i rëndësishëm i muzikës së lehtë shqiptare “Kënga magjike 2009”. Sipas votimeve...
Shpërthyese dhe emocionuese. Kjo ishte Rona Nishliu në natën e finale të Eurovisionit, e cila u shoqërua nga duartrokitjet e publikut gjatë gjithë...
Secili shtet Ballkanik zgjodhi këngët fituese për Çmimet Ballkanike Muzikore, ku votuesit nga kater konkurentët shqiptarë zgjodhën Flori Mumajesin si përfaqësuesin e Shqiperise...
Ka përfunduar finalja e madhe e “Këngës Magjike 2011”. Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor...