Ceremonia zyrtare e hapjës së edicionit të 62’të të festivalit të këngës evropiane “Eurovision Song Contest” është mbajtur në Pallatin Mariyinsky në Kiev. Eventi...
Linda Halimi ka publikuar projektin e ri muzikor.“Botë”, titullohet kënga e këngëtares, i cili është shoqëruar me një videoklip. Në fakt, me këtë...
Edicioni i sivjetmë i Festivalit të Sanremos e ka kurorëzuar talentin e kantautorit shqiptar, Ermal Meta, i lindur në Fier dhe me banim...
Kandidaturat për edicionin e 89-të “Academy Awards” u shpallën në Los Angeles, me një thyerje të traditës së mëhershme të transmetimeve drejtpërsëdrejti. Këtë radhë...
Aktorja e njohur, Albulena Kryeziu, vitin 2016 do ta mbajë mend gjatë për shumë arsye. Përpos që në këtë vit ajo kurorëzoi lidhjen e...
Sonte nis “Festivali i Këngës” në RTSH, i cili do të mbahet për tre netë radhazi. Gara e cila fituesin e dërgon në festivalin...