Me fuqinë e jashtëzakonshme dhe unike të veshjes, me pamjen e fundit, Victoria bind se mund të provojë çdo lloj trendi dhe ta...
Kur jemi 30 vjec jeta jone tashme eshte ne rugen e drejte, por 30 vjec eshte mosha kur fillojme te mendojme sesi duhet te jemi te...
Blini vetëm ato preparate kozmetike që me të vërtetë ju duhen. Toniku paraqet thjeshtë harxhim të parave kot, mendon dermatologu Leslie Baumann. Tonikët janë...
Shtëpia e modës italiane për këpucë luksoze Loriblu krijoi një koleksion të limituar të sandaleve të shtrenjta nga ari, diamanti, rubini dhe kristali,...
Pamja e një modeleje me bikini nuk bën shumë përshtypje në Perëndim, por ndryshon puna në Lindjen e Mesme. Fushata e H&M, që ka...
Disa vite më parë stilistët britanikë Antoni&Alison, ishin të vetëdijshëm se duhet të bënin diçka ndryshe për të festuar hapjen e javës së...