Ajo sapo ka realizuar filmin me metrazh të shkurtër “The hand off”, në të cilin shfaqet duke interpretuar përkrah bashkëshortit të saj Val Lauren.Nga kritika ka marrë vlerësimet më të mira, ndërsa nga kasti i realizimit të filmit ka marrë notë maksimale.

Sipas saj, një favor ka qenë edhe më i madh në këtë film, pasi për partner ka pikërisht të shoqin dhe kjo e ka bërë të ndihet më rehat.

E lindur ne Shkoder ne vitin 1985, Eva u rrit ne nje ambient ku dashuria per artin ishte pjese e rendesishme ne jeten e familjes se saj.

Eva qe ne femijeri ka marre pjese ne korin e teatrit te Shkodres ne festivalin e femijeve. Gjithmone eshte angazhuar me aktivitete dhe eshte dalluar per talentin e saj. Ne vitin 1997 Eva me familjen e saj emigroi ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe u vendosen ne Michigan.

Fillimet e karrieres se saj ne vitin 2003 si modele kane perfshire ekspozimin e fytyres se saj si ikone e organizates �Cure for a Cancer� dhe me pas gjate vitit 2003 ne moshen 17 vjecare Eva mori pjese ne konkursin International Model Talent Association dhe fitoi cmimin e dyte nga 3000 vajza pjesemarrese nga te gjithe shtetet e Amerikes, gjithashtu edhe kater cmime te tjera si Best Jeans, Best Runway Walk, Best Make-Up and Best Body.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here