Tashmë dihen edhe 10 finalistët tjerë të natës së madhe të 26 majit, ndërsa në të ashtu siç është pritur nga nata e dytë gjysmëfinale janë kualifikuar favoritët.

Sonte është mbajtur dhe nata e dytë gjysmëfinale në Baku të Azerbaixhanit, ku kanë performuar 18 vende tjera, 10 prej të cilave siguruan kualifikimin në finalen e madhe të të shtunës.

Të shtunën në finalen e madhe do të marrë pjesë edhe Rona me këngën “Suus”, e cila konsiderohet si një prej favoriteve për ta fituar çmimin e madh. /Telegrafi/

10 shtet që arritën finalen në gjysmëfinalen e dytë:

• Lituania
• Bosnia & Herzegovina
• Serbia
• Ukraina
• Suedia
• Maqedonia
• Norvegjia
• Estonia
• Malta
• Turqia

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here