Ermal Meta shqiptari konkurent në Sanremo Në edicionin e këtij viti të festivalit të Sanremos do të jetë edhe një shqiptar.Ermal Meta është këngëtari nga Shqipëria që do të konkurojë në skenën e madhe të Aristoni-it, transmeton Telegrafi.

Ermali është i njohur në Itali si krijues këngësh dhe si ish-vokalisti i grupit “La Fame di Camilla”.
“Odio le favole”, titullohet kënga e tij, e cila u zgjodh për të konkuruar në netët e mëdha së bashku me tetë artistë të tjerë të rinj.

Meta është 37 vjeçar dhe është nga Fieri. /Telegrafi/

Ndëgjoni këngën e tij konkuruese në Sanremo:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here