Era Istrefi nderohet në SuediEra Istrefi është duke vazhduar rrugëtimin e saj në muzikë dhe atë me shumë suksese.

Këngëtarja shqiptare ka njoftuar në rrjetet sociale se ka marrë çmimin për shitje në industrinë muzikore në këtë vend dhe është nderuar me “Pllakën e Artë”.

“Shumë e nderuar që mora Pllakën e Artë në Suedi”, ka shkruar ajo teksa ka postuar një fotografi me çmimin e ri, transmeton Telegrafi.

Këto çmime ndahen nga Federata Ndërkombëtare e Industrisë Fonografike, që vepron në 66 shtete të botës.

Era e cila u bë pjesë e kompanisë Sony Music është duke korrur suksese të një pas njëshme. /Telegrafi/

So honored to receive the golden plaque in Sweeden ? #SonyMusic #anothersuprise #newmusicoming ..

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here