Era Istrefi kryeson ne “Top Awards”Era Istrefi kryeson klasifikimin e “Top Awards” Suksesi i këngës së saj duket se po i kalon pritshmëritë, pasi përveç famës brenda kufijve shqiptarë, ajo tashmë dëgjohet edhe jashtë tyre. Është java e dytë që ajo po kryeson klasifikimin e 20 këngëve më të suksesshme në tregun muzikor shqiptar.

Bëhet fjalë për “Bonbon” të Era Istrefit, e cila ka vetëm pak javë që është publikuar.

Përsa i përket MC Kresha, ai vazhdon të renditet në vendin e dytë duke mos patur asnjë ndryshim nga java e kaluar. Një renditje interesante ka pësuar NRG Band, i cili është ngjitur 2 vende më sipër në këtë klasifikim, duke u bërë kështu pjesë e 3 këngëve më të dëgjuara të javës.

Për këtë javë ka patur vetëm një prurje të re muzikore dhe bëhet fjalë për reperin Mozzik me këngën “Dhezu”. I është larguar klasifimit të “The Top List”, “Top Awards”, Ronela Hajati me projektin e saj të shumëpërfolur muzikor, “A do si kjo”.

Ja cili është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, “Top Awards”:
1. Era Istrefi – “Bonbon”
2. Mc Kresha – “Era” ft. Gjurmet
3. NRG Band – “Ajo m’kalli”
4. Mozzik – “Dhezu”
5. Kida “Ski ide”
6. Ledri Vula – “SRMN”
7. Majk ft. Gheto Geasy – “Sjena mo”
8. Samanta – “Asnjo si un”
9. Elvana Gjata ft. Bruno – “Love me”
10. Butrint Ymeri – “Eja Eja”
11. 2TON – “Ani Nasht”
12. Noizy – “Number One”
13. Dj Aldo ft Lorela – “Don’t let me go”
14. Bleona – “Take You Over”
15. Asgje Sikur Dielli – “Adresa”
16. Adrian Gaxha ft. Lindon – “Asnihere”
17. Lyrical Son – “Hey Hey Hey”
18. Albina Kelmendi – “Ëndrrën mos ma merr”
19. Sheila – “Datty Datty”
20. Dafina Zeqiri – “Love You, Hate You”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here