Edhe ne jeten reale Enxhi prezantohet me imazhin e nje vajze ndryshe.  Seksi dhe provokuese ajo eshte fare prane imazhit te femres qe pelqen cdo mashkull.

Jo vetem ne shtepine e Big Brother por edhe ne jeten e perditshme 21 vjecares nga Korca i pelqen te nxjerre ne pah hiret e saj. Ajo nuk eshte nje frekuentuese e Kodrave te Liqenit por sot ka shfrytezuar motin e mire per nje shetitje me mikun dhe bashkepunetorin e saj te ngushte Vlashin.

Prej pese vitesh ata ndajne jo vetem situatat e veshtira ku shpesh here gjenden por edhe pasionin per te bukuren. “Miqesine tone e bashkojne cmendurirat, puna dhe eventet e darkave qe i frekuentojme perhere bashke”, shprehet ai. Ecja ne natyre ia le vendin ushtrimeve ne palester. Ajo mund te rralloje kafet me miqte por jo gjimnastiken ne cdo dite te javes.

Kjo prirje e Enxhit per te djegur cdo kalori te tepert nuk sherben vetem per te pasur nje fizik elegant por edhe per nje gjendje me te mire emocionale vecanerishte ne keto momente kur lidhja e saj po kalon momente te veshtira. Fundjava i sherben vajzes se trumbetuar si pa komplekse per te bere edhe blerje.

Me shume se librat shkollore ajo preferon ata artistike, ne kete rast “Darka e Gabuar” e Ismail Kadarese, i cili asaj i vjen i pari ndërmend, si kujtdo që kërkon një emër të kollajshëm shkrimtari./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here