Eneda Tarifa fiton Festivalin e Këngës në RTSHEneda Tarifa me këngën “Përrallë” është fituesja e edicionit të 54 të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Kënga fituese e këtij festivali do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong Contest 2016, në Suedi.

Vendi i tretë i takoi Flaka Krelanit, kurse vendin e dytë e zuri Aslaidon Zaimaj.

Këto ishin këngët konkurruese në natën finale:

“Jeto dhe ëndërro” – Andrian Lulgjuraj

“Engjëll i lirë” – Sigi Basri

“Buzëqesh” – Dilan Reka

“Pa mbarim” – Luiz Ejlli

“Asaj” – Nilsa Hysa

“Monolog” – Erga Halilaj

“Të ndjek çdo hap” – Florent Abrashi

“Në sytë e mi” – Teuta Kurti

“Një kafe” – Kozma Dushi

“Merrmë që sot” – Aslaidon Zaimaj

“Mos ik” – Egert Pano

“Ajo çfarë ndjej” – Kristi Popa

“Dashuri në përjetësi” – Rezart Smaja & Klodian Kacani

“Një det me ty” – Jozefina Simoni

“Sa të dashuroj” – Genc Tukiqi

“Flakë” – Evans Rama

“Liroje zemrën” – Besa Krasniqi

“Infinit” – Enxhi Nasufi

“S’je për mu” – Flaka Krelani

“Ato që s’t’i them dot” – Renis Gjoka

“Për një mrekulli” – Lind Islami

“Përrallë” – Eneda Tarifa

Eventi më i rëndësishëm i muzikës shqiptare, u zhvillua në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, nën prezantimin e dyshes, Blerta Tafani dhe Pandi Laço dhe me drejtor artistik Elton Dedën. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here