Endri Prifti: Nuk ia kemi djegur ne makinën FloritKëngëtari i njohur Endri Prifti së fundmi ka udhëtuar drejt Amerikës së bashku me vëllanë e tij, për të mbajtur disa koncerte në Las Vegas.

Të gjithë e mbajnë mend debatin e zjarrtë mes tij dhe Florit, i cili ndodhi pak javë më parë në “E diela Shqiptare”, teksa lajmi për djegien e makinës së Florit bëri bujë edhe më të madhe në media.

Shumë media në Shqipëri aluduan se marrëdhëniet e ashpërsuara mes vëllezërve Prifti dhe Florit mund të ketë nxitur njërin nga vëllezëri për ta kryer këtë veprimt.

Por ky lajm del të jetë i pavërtetë, ngase Endri ka reaguar sot (e martë) me një status në rrjetet sociale, ku ka sqaruar se nuk do ta bënte apsolutisht kurrë një gjë të tillë.

Ky është reagimi i plotë i tij:

“Ju pershendes ne mes te luleve . Mbrekullia vete , po ja degjova deri ketu ne Las Vegas erdhi lajmi . Ne po shijojme disa dite pushimi me miqte tane duke vazhduar me tej , me koncertet tona ne gjith Ameriken e bukur. Per tu cuditur nuk mendoja se do arinin te mendonin deri ketu. Ne kemi lindur edhe ritur se bashku me muziken, i kemi sherbyer dhe na ka sherbyer ne jeten tone. I kemi sherbyer duke studiuar dhe punuar dhe na ka sherbyer per keta qe Jemi dhe per te jetuar ne dashuri me familjet tona, me shoke e me miq, qe gjith jeten japim dhe marim dashuri dhe respect. Ne mund te debatojme per muziken dhe shijet tona, per me teper kur ato i bejme te hapura dhe publike, shprehim mendimin tone te sinqerte per festivalet etj rreth muzikes, por nuk kemi menduar ndonjehere te bejme gjera kaq te cpifura sic po flitet andej per djegien e nje makine. Ne i urojme shendet edhe 10 makina te tjera te kete cdokush ne ate vend , ne e pergezojme dhe i urojme zoti ja shtofte cdokujt te mirat. Keta Jemi ne, kjo eshte e verteta jone, kjo eshte krenaria jone dhe faqe bardhesia jone transparente. Gezuar festat te gjitheve me shendet dashuri e gjith te mirat!”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here