Kengetari britanik, Elton John ka leshuar nje deklarate shokuese, e cila me siguri do beje qe te flitet gjate.

Ne nje interviste per revisten amerikane “Parade” ai thote: “Jezusi ishte nje homoseksual shume inteligjent”. John e sheh profetin kryesor te besimit kristian, si nje homoseksual qe arriti te peballej me problemet e njerezimit.

“Donte qe ne te duheshim dhe te falnim. Nuk e kuptoj se cfare i ben njerezit kaq mizore. Te jesh lesbike ne Lindjen e Mesme? Me mire do ishte te ishe e vdekur”, thekson kengetari.

Menjehere pas kesaj deklarate ka reaguar Kisha e Anglise, e cila nuk e ka kritikuar ashper kengetarin. “Reflektimi i Sir Elton per dashurine dhe faljen jane predikuar nga Jezusi dhe ndahen mes gjithe te krishtereve, por vleresimet per aspektin historik te Jezusit, ndoshta do ishte me mire t’i benin akademiket”, reagon Kisha.  /tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here