Elton John pëson infeksion bakterial potencialisht vdekjeprurëseKëngëtari Elton John pësoi një infeksion bakterial, potencialisht vdekjeprurës gjatë një turneu, duke e detyruar atë të kalonte dy netë në kujdesin intensiv dhe të anulonte koncertet në SHBA, thotë menaxheri i tij, shkruan BBC.

Këngëtari u sëmurë në fund të një turneu në Amerikën e Jugut javën e kaluar, duke kërkuar që ai të kthehej në Britani të Madhe për trajtim urgjent.

Nëntë koncerte që do të organizoheshin në Las Vegas dhe Kaliforni gjatë dy javëve të ardhshme janë anuluar.

Sir Elton tani është duke qëndruar në shtëpi. Një deklaratë nga menaxheri i tij u tha se lloji i infeksioneve ishte ‘i rrallë dhe potencialisht vdekjeprurëse’.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here