Eliza Hoxha e zhgënjyer me vendin e vetKëngëtarja kosovare Eliza Hoxha gjithmonë trajton tema te ndjeshme dhe njëherësh aktuale me anë të muzikës.

Së fundmi ajo është prezantuar në festivalin ‘Kënga Magjike” me një këngë dedikuar vendit, shkruan Magazina. Në vargjet e kësaj këngë vërehet çartë zhgënjimi i këngëtares që ka ndaj vendit ku ajo jeton, për të cilin thotë që u mundua shumë, për ditë me të mira së këto.

“Sa luftova, sa luftova, në një ditë ma të mirë besova. Plot me dhimbje, plot me lot, për të ardhmen sot”, thuhet ndër te tjera në tekstin e saj. Poashtu përmes vargjeve ajo tregon që nuk e njeh me vendin e vet, se në ç’gjendje ka ardhë.

“A je vendi im, se kisha menduar se do vish në këtë ditë”, është teksti i këngës që e ka shkruar vetë këngëtarja./Magazina.al/.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here