Aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku do të prezantojë evenimentin më të madh të teknologjisë në botë CES, ngjarje e cila mbahet çdo vit në janar në Las Vegas të Nevada-s.

Ylli i kinemasë amerikane është konfirmuar tashmë zyrtarisht si ambasadore e CES, një projekt gjigand në të cilin përfshihen emra të njohur të kinemasë, muzikës dhe sportit duke prezantuar produktet më të reja të teknologjisë.

Sipas mediave amerikane, aktorja do të përfaqësojë çështje teknoligjisë që lidhem me kinemanë dhe televizinin, sector ky i cili konsiderohet si prapavija e sukseseve më të mëdha mediatike sot në botë e produksioneve të Hollivudit dhe komunikimit.

Evenimenti do të mbahet nga data 10 deri në 13 janar dhe pritet që të ftuar të jenë personazhe VIP të kinemasë, muzikë dhe sportit mes të cilëve emra si : 50 Cent, Justin Bieber, Dennis Rodman dhe fituesja e edicionit të fundit të Miss America, Teresa Scanlan.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here