Edicioni i vitit 2010 te MTV Europe Music Awards do te zhvillohet ne kryeqytetin e Spanjes, Madrid.

Pas edicionit te vitit 2002 qe u mbajt ne Barcelone, kjo eshte hera e dyte qe spektakli me magjik i muzikes europiane rikthehet ne Spanje. Show do te mbahet ne daten 7 nentor dhe do te transmetohet drejtperdrejt ne te gjitha kanalet MTV ne bote.

Spektakli do zhvillohet ne “Caja Magica”, nje kompleks sportiv shumefunksional, i projektuar nga arkitekti i famshem francez, Dominique Perrault.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here