Edhe Leonora dhuron fustan për fushatën “Mendoj për ty”Instalacioni është ide e artistes shqiptare, Alketa Xhafa Mripa që do të prezantohet të premten, me rastin e ditës së çlirimit të Kosovës.

Këngëtarja e mirënjohur Leonora Jakupi i është bashkuar fushatës se vetëdijesimit qe i dedikohet te mbijetuarave te dhunës seksuale gjate luftës, e cila po organizohet nen kujdesin e Presidentes se Republikës se Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Këshillit Kombëtar për te Mbijetuarit e Dhunës Seksuale gjate Luftës, duke dhuruar një fustan për instalacionin artistik “Mendoj për ty” të artistes, Alketa Xhafa Mripa

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here