“Jemi motra të shpërndara”, kështu quhet kënga, e cila erdhi në ditët festive që sapo kaluan të nëntorit.”

Kjo këngë e bukur vazhdon të mbetet një himn i momentit, kënduar nga këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli dhe Poni, apo siç quhet në të vërtetë ajo, Shqiponja Karafili, këngëtarja nga Vlora.

Dy këngëtaret e kanë realizuar këtë duet duke e bërë një gjetje shumë interesante, ndërsa në kanalin YouTube marrin çdo ditë jo vetëm klikime, por edhe komente të bukura. Teksti mjaft interesant i kësaj kënge është realizuar nga artisti Ilir Berani. M. GJ.

Burimi: vipat.info

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here