Dje ka ndërruar jetë bilbili i muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Shumë figura politike e të artit përkujtuan veprat që ajo la pas duke e konsideruar si të pavdekshme.

Në mesin e tyre, ka reaguar edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa.

Dua ka postuar një fotografi të Nexhmijes, teksa ka vendosur një zemër sipër imazhit.

Kujtojmë që Dua është shumë e lidhur me prejardhjen e saj, dhe me krenari tregon nga vjen.

Ndryshe, ajo mbrëmë performoj në festivalin “Sanremo” në Itali

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here