Ajo është padyshim një nga karakteret më të spikatura, më të veçanta të skenës shqiptare. Drita Pelingu, aktorja simpatike që edhe sot ruan një klas të pashembullt, iu bashkua festës së Mësuesisë në Kuvendin e Shqipërisë jo pa motiv.

Si pedagoge në Akademinë e Arteve, ajo rrëfen eksperiencën e saj me një tjetër mësuese veterane në krah.

Nuk ka munguar në këtë festë as deputetja e re, aktorja e mrekullueshme, Monda Bulku, e cila është shfaqur mjaft festive dhe elegante në këtë takim./BLUETOOTH/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here