Dr Flori i këngës Tirona bën videoklip kundër Rama-MetaE mbani mend Dr.Florin, këngëtarin që realizoi vite më parë këngën e famshme “Tirona” me djemtë e Vvest Side Family dhe kryetarin e atëhershëm të bashkisë edi Rama?.Ish-anëtari i atij grupi muzikor, ka lancuar një videoklip të ri në kulmin dhe në nisje të fushatës elektorale. Mesazhi i klipit është diametralisht i ndryshëm. Kundër Edi Ramës dhe Ilir Metës, kënga është e mbushur me skenat e ngjarjeve të 21 janarit ku sulmohen efektivat e policisë dhe makina godet portën e kryeministrisë…klipi i ri i Dr.Florit, sapo u promovua në Zonë e Lirë. Dr.Flori theksoi se teksi eshte i tij dhe muzika e Ermal Mamaqit. Dr.Flori theksoi se ka qene vete i pranishem ne protesten e 21 janarit. Ai theksoi se kenga eshte shprehje e zhgenjimit te tij ndaj njerezve.

Klipin mund ta ndiqni në këtë linq: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JrYI7tARRWE

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here