Djellza shkruan për ‘Plisat’, ja çka thotë ajo?! Ajo nuk njihet vetëm si njëra ndër femrat më të bukura. Djellza Kolgeci është edhe njëra nga tifozet e flakta të klubit të Prishtinës, Plisat. Së fundmi ajo u ka lënë një mesazh atyre në Facebook.

Lexojeni të plotë postimin e Djellzës.

“Këtë të diel për tifozët e Prishtinës, Plisat, fillon sezoni i ri në kampionatin Kosovës në futboll. Fillimi i kampionatit e gjen klubin tonë me shumë probleme që e kapluan dhe shumë dashakeq që e sulmuan në mënyra të ndryshme. Shumë lojtarë e braktisën klubin. Por një klub si Prishtina edhe nëse i mbetet të përfaqësohet me junior, nuk e shuan ambicien dhe luftën për titull, njëkohësisht i frikëson gjithmonë kundërshtarët.

Djellza shkruan për ‘Plisat’, ja çka thotë ajo?!

Prandaj Plisat janë para provimit sikur viteve më parë kur skuadra e zemrës përkrahej në numër edhe më të madh atëherë kur kishte probleme me rezultate dhe lojtar. Lojtarët që tani po i qëndrojnë besnik fanellës bardhe e kaltër do ta kenë përkrahjen maksimale nga ‘Lindja’”, ka shkruar Djellza.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here