Dj Vicky "kërcënon" Robertin: Mos ma prek shqiponjën!Nuk kanë munguar debatet as mbrëmjen e sotme në spektaklin “Dance With Me”.

Siç ka bërë edhe puntatat e tjera edhe kësaj radhe, Robert Aliaj ka zgjedhur të ngacmojë me batuta deputetin Ndoka.

Ai i ka dhënë një bluzë të kuqe me stemën e një shqiponje të tjetërsuar për të simbolizuar kaosin në parlament.

Shqiponja i ngjante më shumë simbolit nazist dhe sipas Bertit ishte një vepër arti.

Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Dj Vickyt i cili ka dalë kundër Aliajt duke iu drejtuar me fjalët. “Mos ma prek shqiponjën Berti! Nuk mund të tjetërsosh simbolin dhe krenarinë kombëtare”.

Ndërsa Roberti i është përgjigjur se kjo është një vepër artistike dhe ata që nuk e kuptojnë janë injorantë.

Moderatorja Alketa Vejsiu ka kërkuar nga personazhet dhe juria që mos ta politizojnë emisionin pasi ky është një spektakël ku vijnë të argëtohen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here