Diplomon Enca HaxhiaEnca Haxhia ka pasur një ditë jo të zakonshme.Ajo ka qenë e temë e mediave rozë për linjat trupore, por kësaj radhe Enca vjen me një lajm të mirë.

Këngëtarja ka rrëfyer disa prej detaje të jetës studentore deri në ditët e sotme, kur edhe ka diplomuar, transmeton Telegrafi.

Enca kreu fakultetin filologjik në Universitetin Evropian të Tiranës, përkatësisht në drejtimin “Marrëdhënie me publikun”.

Më poshtë keni fjalët e para pas diplomimit të Encës.

Me siguri shumica prej jush nuk e dinit por vitet e fundit kane qene kaq te ngarkuara dhe te lodhshme per mua.
Nuk ka qene aspak e lehte te kaloja brenda dites nga “jeta e popstarit” ku cdogje rrotullohet rreth udhetimeve/fames/luksit/fansave/koncerteve ne nje realitet krejt
Tjeter, pra ne jeten studentore ku mund te luftoja vetem me pene ne dore
Gjitjmone kam menduar se para se ta quash veten artist, duhet te jesh
NJERI dhe kjo nepermjet edukimit gjithashtu. Do te doja ti kisha ndjekur me rregullisht studimet megjithate mendoj se kam bere me te miren time duke konsideruar se kohet e fundit kam
Udhetuar pothuajse perdite nga 600/700km vetem per te mos humbur provimet finale dhe paralelisht te mos ndaloja aktivitetet artistike.
Shuume stres,lodhje,nete pa gjume por besoj se ja vlejne. Mund te ngjaje si klishe, por kete mesazh doja ta ndaja me te gjithe fansat e mi,sidomos ata
Me te rinjte. Perderisa po e lexon kete dmth qe ke nje iphone/pc, ke internet pra
Dmth,je me fat dhe i ke te gjitha mundesite financiare per te ndjekur shkollen.
Me ne fund u diplomova ?
#10VjetUET

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here