Kemi disa jave qe jemi pasionuar shume pas historise se dashurise se Ledi Vulajt dhe Dafina Zeqirit. Po i ndjekim hap pas hapi dhe kemi mesuar se javen e kaluar midis tyre ka ndodhur pikerisht ajo qe ne, ne gjuhen popullore, e quajme shkembim unazash.

Ne nje ambient shume familjar, mes shume pak te pranishmeve, Ledri dhe Dafina kane realizuar nje fejese tradicionale shqiptare.

Lajmi na ka mberritur nga nje burim i afert i me ciftin, i cili ka konfirmuar se si Ledri ashtu dhe Dafina jane shume te lumtur me vendimin qe kane marre dhe qe ka qene fryt i dashurise se madhe qe kane per njer-tjetrin.

Ne fakt, per Dafinen kjo nuk eshte hera e pare qe e provon fejesen, pasi tashme te gjithe e njohin historine e saj me Krenarin, me te cilin ishte fejeur per kater vjet, historia e cila perfundoi vetem kater muaj me pare.

Ndersa Ledri, i cili nga te gjithe njihet si nje Don Zhuan, qe ka pasur shume marredhenie me femrat, por asnje serioze, e ka per here te pare hedhjen e nje hapi te tille te rendesishem. Miqte e tij thone qe Dafina ia ka pushtuar zemren dhe ai nuk e ka menduar dy here perpara se te hedhe nje hap te tille te rendesishem.
/Paloma/

2 KOMENTET

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here