Videoklipi i këngës “Amazing Girl” nga Dafina Zeqiri ishte fituesi kryesor i edicionit të sivjetshëm të Videofestit Muzikor, duke rrëmbyer edhe çmimin për videospotin më të mirë, ‘Best of All’.

Videospoti për këngën më të mirë rok iu dha këngës “S’të Fal”, nga “Kthjellu” dhe Flori, ndërsa në konkurrencën hip-hop fitues u shpall kënga “VIP” nga “Skillz”.

Videospoti më i mirë i zhanrit pop ishte “Elementi i Pestë” nga Bubulina Krasniqi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here