Videoklipi më i nominuar është ai i Dafina Zeqirit “Amazing girl”, me gjithsej shtatë nominime, përfshirë edhe nominimin për video spotin më të mirë në konkurrencën e femrave dhe atë për video spotin më të mirë.

Është publikuar lista me emrat e të nominuarve për Video festin muzikor 2010, ku do të vlerësohen videoklipet më të mira në 16 kategori.

Videoklipi më i nominuar është ai i Dafina Zeqirit “Amazing girl”, me gjithsej shtatë nominime, përfshirë edhe nominimin për video spotin më të mirë në konkurrencën e femrave dhe atë për video spotin më të mirë.

Këngëtarja e dytë për nga nominimet është Nora Istrefi me pesë nominime.

Në mesin e të nominuarve janë edhe Adelina Ismajli për videon “Trialb”, Eliza Hoxha me “Dëshpërimi”, Dj Blunt ft Real 1 – ”Biznis”, Kthjellu ft. Flori me “S’të fal” etj.Është caktuar mbrëmja e 31 majit për të zbuluar emrat e fituesve të sivjetmë.

1 Koment

  1. dafina xemel je ma me mira te dua shum jam e kenaqur qe ke marr qmimin tung qao te duaaaaaaaaaa shummmmmmmmmmm

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here