Codplay, novatore me klip te kopjuarColdplay ka publikuar videon e re te kenges “Strawberry Swing” qe padyshim eshte nje arritje per grupin britanik.

Problemi i vetem eshte se kantautori britanik J. Gallagher pretendon se videoja eshte kopjuar nga banda londineze pasi kane vjedhur imazhet e klipit me titull “Something Else” te publikuar ne vitin 2008.

Kjo nuk eshte nje gje e re per Coldplay pasi grupi eshte akuzuar per plagjature edhe per kengen “Viva la vida” nga kitarristi Joe Satriani.

“Nuk mund te them se me kane kopjuar por klipi ka shume ngjashmeri. Gjeja me e cuditshme eshte se Strawberry Swing do nominohet per disa cmime te medha dhe videoja eshte cilesuar si nje novacion”, shprehet J. Gallagher. /top-channel

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here