Clooney i lumtur  me Amal ClooneyGeorge Clooney nuk e ka aspak problem të flasë rreth gruas së tij të mrekullueshme Amal Clooney.

I pyetur nga televzioni ET në emisionin ,,Tomorroëland star” të enjten ai i zbuloi arsyet se pse ai është i dashuruar në avokaten e bukur për të drejtat e njeriut.

“Ajo është një qenie e mahnitshme dhe është mjaft e kujdesshme. Poashtu është njeriu më i mençur që e kam takuar ndonjëherë. Ajo ka shumë sens për humor”, tha ai.

Amal aktualisht e përfaqëson Armeninë në rastin e tyre kundër Doğu Perinçek, udhëheqës i Partisë së Punës në Turqi, dhe gjithashtu është duke punuar shumë që ti ndihmoj Greqisë që ta kthej prapë the Parthenon Marbles nga Muzeu Britanik në Londër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here