Çfare pastruesish të zgjedhim për lekurTe ktheheni ne shtepi pas nje dite te lodhshme pune dhe e ndjeni te nevojshme te beni nje dush.

Pastertia nuk eshte vetem idea per te hequr papastertit, smogu ne floke, pluhuri dhe djersa, eshte nje kenaqesi qetesuese. Por duhet te dini te perdorni produktet e duhura.

Nese ne nje ane higjena eshte e nevojshme per te mbajtur te paster dhe te shkelqyeshme lekuren, nga ana tjeter sapun jane shume agresive dhe rrezikojne te modifikojne ph si dhe hidratimin e leures.

hPer kete arsye eshte e rendesishme te dini te zgjidhni me kujdes produktet qe ju nevojiten dhe te cilet jane specifik per lekuren tuaj.

Larja ideale duhet te respektoje sa me shume te jete e mundir filmin hidrolipidik te lekures dhe ne te njejten kohe te heq me efikasitet papastertite.

Per kete eshte mire te beni nje pastrim te mire te fytyres dhe here pas here banjo me avull. Per ritualin e perditshem te pastrimit te fytyres mund te zgjidhni: qumesht detergjent, krem detergjent, xhel, tonik, letra te lagura specifike. Nje kujdesje te vecante duhet treguar edhe per konturet e syve, duke perdorur produkte vetem per to.

Per trupin mund te perdorni detergjent te cilet jane pikerisht per kete pjese te lekures. Per pjeset intime, perdoren produkte jo shume te aromatizuar dhe as me baze alkooli. Ndersa sapuni tradicional eshte produkti me i mire per larjen e duarve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here