Futbollisti shqiptar  nga Kosova, Lorik Cana, është solidarizuar me shkodranët që u goditën nga përmbytjet e dy javëve të fundit.

Lorik Canaka kontribuar me 10 mijë euro në ndihmë të atyre banorëve që kanë tokën dhe shtëpitë nën ujë.

Cana, që aktualisht po luan me skuadrën angleze Sunderland, ka bërë thirrje që edhe të tjerë shqiptarë të solidarizohen me sa munden me ato familje që pësuan dëme nga përmbytjet.

Lorik Cana është i njohur për veprimtarinë e tij bamirëse, sidomos për fëmijët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here