Revista e famshme amerikane Rolling Stone ka publikuar “The 90’s – The Inside Stories From The Decade That Rocked”.

Ky është një libër i dedikuar dhjetëvjeçarit të shkuar, ku janë fiksuar momentet më të paharrueshme të artistëve që kanë dominuar vitet 90 me muzikën e tyre.

Në hyrje të librit përmendet edhe Princesha e Popit, Britney Spears, duke e konfirmuar si ylli që ka lënë shenjë më së shumti me karrierën e saj gjatë kësaj periudhe. “Që prej shpërthimit të Rock n’ Rollit në vitet 60, në asnjë moment nuk i është dhënë rëndësi muzikës sikurse në vitet ’90.

Ky është dhjetëvjeçari i grunge-it, rap-it dhe Britney Spears-it. Ky libër është plot histori, foto të shkrepura nga fotografët më të mëdhenj dhe një guidë për 100 albumet më të mirë të dhjetëvjeçarit”. Shumë urime për këngëtaren dhe gjithë fansat e saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here