Është mbajtur mbrëmë edicioni i 7-të i spektaklit video-muzikor ‘Zhurma Show Awards 2011’.

Çmimin kryesor “Best video” pati fatin ta fitojë këngëtari Blero në bashkëpunim me Astrit Stafën me këngën “Summer love”.

‘Best song” shkoi në duart e grupit NRG Band me këngën e tyre “Rina Rina”, “Best album” e fitoi këngëtarja nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj, “A bëhesh merak”, ndërsa “Albumi Histori” iu nda Muharrem Qenës.

Më poshtë mund ta shihni listën e fituesve:

 • Best Rock Besart Halimi & Haliband ‘N’tren për perzeren’
 • Best pop: NRG Band ‘Rina rina’
 • Best dance:Genta & Dj Dalool ‘guximi’
 • Best RnB: Blero feat. Astrit Stafaj ‘Summer love’
 • Best Hip-hop: Dj Blunt & Real 1 ‘Seh-dat’
 • Best Pop-folk: Rovena Stefa ‘Mallkuar’
 • Popullore :Sinan Vllasaliu ‘Pëllumb i bardhë’
 • Best Instrumental:Baboo Darabuka & Dj Benity feat. Astrit Stafa ‘Summer jam’
 • Best Duo group:Adelina Emini ft. Gentz ‘tipsy’
 • Best Styling : Ryva Kajtazi ‘Të kam pranë’
 • Best Couple :Aferdita Dreshaj & Shpat Kasapi
 • Best New Artist: Irva Stefa ‘Tregom’
 • Çmimi i Internetit :Ryva Kajtazi ‘Hajde zemer’
 • True Story: Gold AG “Gjithmone i gjallë”
 • Çmimi Special: Tringa Hysaj ‘New Born’
 • Special Falënderim: Astrit Stafaj
 • Çmimi Zico TV i ka takuar : Gresa Behlulit ‘Faqe e re’ dhe Fahrush Azemi ‘Çunat e mëhallës’. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here