BleroS’kisha ndermend me u marr me kete lajm, por me dogji mua aty ne fillim kur foli per gazetaret ne thonjza te mediave elektronike, duke qene se ky lajm u percoll se pari ne Albaniac. Sa per dijeni te tijen apo kujtdo qe na lexon. Une kam filluar te punoj ne media qe ne gjimnaz e kam 17 vjet qe shkruaj e publikohem ne gazetat e revistat me te njohura ne Shqiperi, nderkohe qe ne Kosove, Maqedoni dhe Mal te zi i kane pas marre dhe i marrin rregullisht pa leje cdo lajm e interviste qe eshte publikuar ne Albaniac.

Blero ka dale ne skene ne 2004. Kaq.Sa per thonjzat e ato mendimet e tjera,shije personale s’te pelqen, s’te pelqen s’po vrasim veten, por thjesht me qartesu kete punen sesa gazetar jemi.Ne lidhje me lajmin. As nuk eshte egzagjeruar, as nuk eshte shtuar ndonje gje nga cka thene ai vete. Thjeshte eshte pyetur lexuesi yne nese mendon njelloj si ai apo jo. Nuk shoh ndonje gje per tu habitur.Marrim nje status dhe e bejme lajm? Me vjen keq, por nuk e di kuptimin e asaj shprehjeje.

Kur ti shkruan po pi vere ne status e dikush publikon nje lajm se ke probleme me alkolin, atehere thuhet merr nje status dhe e ben lajm, por kur ti shkruan “Me tregoni a ka ngjashmeri klipi apo me duket mua?” dhe ne publikojme po te njejten gje, ajo shprehja e mesiperme nuk qendron. E di pse? Sepse,pavarsisht sesi mund te interpretohet, te gjithe e dine se cfare eshte dashur te thuhet me ate pyetje. Ne lidhje me komentet e vajzave te Thumb, shume fjale te ulta.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here