Blerim Destani mbush 35 vjetBlerim Destani sot feston ditëlindjen e tij të 35.

Aktori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare është ndër meshkujt më të pëlqyer shqiptar, transmeton Telegrafi.

Blerimi jeton në Gjermani ndërsa fëmijërinë e kaloi në vendlindjen e tij në Tetovë.

Pasionin për aktrimin ai e zbuloi që i vogël. Në moshën 14 vjeçare iu dha roli i parë filmik në filmin “Atje ku nuk lind dielli”, ndërsa pëlqyeshmërinë dhe popullaritetin e arriti me projektet filmike “Koha e Kometës” dhe “Dosja K”.

Aktori vazhdon të jetë beqar ndërsa shpeshëherë është përfolur për lidhje me femrat e famshme të skenës shqiptare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here