Ka synuar Hollivudin dhe ambicien e saj e ka shprehur qarte ne media, sa here qe ka pasur rastin.

Ndersa eshte duke pergatitur albumin e saj ne anglisht, si nje trampoline per te shkuar me pas ne MTV, sikurse ka pohuar edhe ne nje interviste per “KJ”, Bleona mesohet te kete rrekur nje copez te endrres se saj.

Bukuroshja ka qene pjesemarrese ne ndarjen e cmimeve Grammy, “Friends and Family Grammy” dhe ne “Pre-Grammy Galal & Salute to Industry Icons”, zhvilluar ne Los Angeles, California pak dite me pare, krahas shume yjeve te njohur te shoubizit ne mbare boten, qe nga Katy Perry, Taylor Swift, Sheryl Crow, Wyclef Jean, “Black Eyes Peas”, Ciara, Jennifer Hudson, Rihanna, Mary J. Blidje, Jon Bon Jovi, Keri Hilson, Toni Braxton, Usher e shume te tjere, qe te gjithe ne i admirojme.

E veshur me nje fustan te zi te gjate, tejet klasik, qe i nxirrte ne pah gjithe hiret e saj, Bleona nuk ka qendruar pas yjeve te tjere, perkundrazi. Interesant eshte fakti qe ne kete eveniment me permasa boterore, ishte e pranishme dhe kompozitorja e njohur, me origjine shqiptare, Kara Dio Guardi.

Ende nuk kemi arritur te marrim vec fotove, edhe nje pershtypje te vete Bleona Qeretit per kete pjesemarrje, por dicka eshte e sigurt: ajo synon shume me teper se kaq, synon qe nje dite, jo vetem te jete e ftuar si pjesemarrese (gje qe eshte shume ne fakt, per nje artist shqiptar), por te ece ne tapetin e eventit me te rendesishem muzikor, Grammy, duke konkurruar ne ndonje gjini si psh., “Best Female” me ndonje kenge te saj, nga albumi ne anglisht, per te cilin ajo po investon shume.

Nga ana tjeter, vete Bleona eshte shprehur se eshte duke u pergatitur vokalisht ne kanto me profesionistet me te mire te fushes, sikurse eshte Mariane Welth, trajneria personale e Celine Dion, Seal etj. “Synimi eshte qe te realizoj 2-3 kenge me grupin e Timberland, qe perfshin edhe Ryan Teder, vokalistin te “Too late to apologise”, qe ka kompozuar edhe kengen “Halo” te kengetares Beyonce”, ka thene muaj per pare per gazeten Bleona. Nderkaq, kengetarja seksi e “Boom Boom” ushtrohet rregullisht si dhe ben joga, ne menyre qe te jete perfekte edhe nga ana fizike.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here