Në koncertin e zhvilluar me rastin e 100-vjetorit ka qenë e pranishme edhe këngëtarja shqiptare, e cila prej vitesh jeton në Amerikë,Bleona Qereti. Mësohet se pas mbërritjes së Orës dhe Bleonës në Tiranë, dy këngëtaret do të drekonin së bashku, por kjo drekë nuk është realizuar.

Arsyeja se pse dy artistet nuk janë takuar ka qenë refuzimi i drekës nga ana e Qeretit. Ato nuk kanë komunikuar as pas koncertit ku kanë perfomuar pas njëra-tjetrës. Bleona ka kënduar në gjuhën shqipe, ndonëse koncerti është ndërprerë menjëherë pas ikjes së Orës, duke mos e transmetuar performancën e Bleonës.  Gazeta Shqiptarja

Burimi: vipat.info

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here