Pop superylli, Beoynce, ka sjellë në jetë fëmiun e saj të parë që është i gjinisë femërore.

Krijuesja e hitit “I Was Here”, e lindi vajzën në spitalin Lenox Hill të New Yorkut të shtunën mbrëma, ndërsa lindja u realizua me prerje cezariane, gjithnjë sipas mediave amerikane.

Menjëherë kanë ardhur edhe urimet e para nga yjet si Rihanna, që në Tëitter ka përgëzuar çiftin duke shkruar: “Mirë se vjen në jetë princesha Carter! Të do teta Rih”.

Vajza është fëmiu i parë i Beyonces dhe reperit Jay-Z, të cilët u martuan në vitin 2008. /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here