Beyonce eshte shpallur mbreteresha e mbremjes gjate ceremonise se ndarjes se cmimeve Grammy, ose sic quhen ndryshe, Oscar-et e muzikes.

Ne skenen e “Staples Center” te Los Angeles, kengetarja amerikane eshte e para qe arrin te marre 6 cmime, mes te cileve edhe ate te artistit me te mire te vitit.

Protagoniste te mbremjes kane qene dhe Lady Gaga e Elton John, te cilet kane duetuar ne hapje te spektaklit.

Mbremja kulmoi me kujtimin n ender te Michael Jackson ku Celine Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson, Smokey Robinson dhe Usher kane folur per ish mbretin e pop-it. Cmimin per diskun me te mire te vitit e fitoi banda “Kings of Leon”.

Sukses edhe per Taylor Swift, e cila arriti te marre 4 cmime Grammy. Grupi “The Zac Brown Band” ka marre cmimin si banda me e mire e artisteve te rinj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here