E derisa lajmi per skandalin seksual po perhapet me te madhe, ne u munduam te kontaktojme me kengetarin, i cili ishte ne diaspore me angazhime muzikore dhe tregon se fjalet per kete akuze jane vetem thashetheme dhe nuk ka asgje te vertete.

Nuk dihet nese pas kthimit te tij ne Kosove do te paraqese ndonje padi kunder gazetes apo lajmi do te rezultoje i vertete.

Po shkruhet se akuzohesh nga Prokuroria per kryerje te marredhenieve seksuale me te mitur nen 16 vjec, cili eshte versioni i se vertetes sipas jush?

Me te vertete nuk kam kohe te merrem me thashetheme e, si duket, pseudogazetaret pa kurrfare etike te gazetarise bejne kopje pas thashethemeve duke injoruar principin themelor te profesionit, hulumtimin para publikimit te genjeshtrave.

Sipas jush nuk eshte aspak e vertete ajo cfare shkruhet?

Eh, “JETA” (NE KOSOVE) per fat te keq e tille eshte, te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here