Ish-banore e “Big Brother Albania 3”, shprehet të jetë tejet e ngazëllyer me ndryshimin që pësoi jeta e saj pas eliminimit nga shou televiziv duke u shprehur për jetën dhe për lidhjen e saj me Erionin të cilin e vlerëson lartë si person.

Ndihem shumë e emocionuar, një jetë krejt e re. Për mua ka filluar gjithçka nga e para e vetmja gjë është se unë mbaj të njëjtin emër. Vetëm kjo më ka mbetur, identiteti im, se jeta ime e vërtetë ka ndryshuar. Ofertat, vlerësimet, gjithçka e bëjnë të veten por të jesh person i njohur është një gjë ndryshe”.

“Hyra në Big Brother me të vetmin qëllim që të tregoja se kush jam. Krijimi i lidhjes? Një gjë të tillë nuk e kam përjashtuar kurrë. Kam tentuar të mos krijoj një lidhje por ja që ndodhi. Ishte eksperiencë e mirë. U lidha me Erionin për shkak të afeksionit, sinqeritetit dhe gjithçka tjetër. Unë gjithnjë e mbaj këtë mendim dhe nuk mendoj se kam qenë agresive. Mendoj se lidhja jonë do të zgjasë por kurrë mos thuaj kurrë”.

“Kam marrë ofertë pune nga Ministria e Mbrojtjes si inxhiniere për projektime ushtarake që është dhe profesioni im, por nuk do refuzoja as spektaklet dhe atë si pedagoge te kuvendi popullor. Mendoj se do të zgjedh të parën dhe do të marr pjesë në spektakle”.

Bertina përmbylli intervistën për Shekulli, duke thënë se ajo që ndodhi në lidhje me Adën dhe Erionin gjatë spektaklit ishte një lapsus i saj dhe në pyetjen se çfarë mendimi ka për Oltën, Bertina shprehet të mos ketë kurrfarë komenti, kur e dimë se marrëdhëniet e saj me Oltën janë jo të mira për shkak të Erionit.

13 KOMENTET

 1. bertina yll,zemer,diell,lule,flutur sa te bukur e paske qenin moj bertina

 2. bertina yllllllllllllllllllllllllllll me e bukura se olta eshte si gomar gomari eshte me i bukur se olta

 3. bertina ti je princesha e bukuris dhe menquris mos ta ndin fare qa thojn veq vazhdo kshu se je shum e mir je e mrekullueshme bravo ja 1 ska mo te lumt te pershendet kosova gjakova puq te mirpresim ne qytetin ton bertina

 4. bertina ti je me e mira dhe me inteligjentja.hallall ta befte zoti.ke qene e mrekullueshme ne bba.

 5. BERTINA KE QENE E PA PARE,E PA KRAHASUESHE ME PLOTE LEZET
  TE PERQAFOJ SHUME DHE TE GJITHA TE MIRAT TE JENE PRAN TEJE
  ZOTI TE BEKOFTE

 6. bertin ke qen ma e para edhe je e para je shummm e mir une kam pas qef ti me fitu po ti per mu je fitus edhe te du shumm edhe qe e ke emrin si une hehehehheh te pershendes nga amerika TE DUAAA

 7. ke qen me emira nga te gjitha e bukur me ebukur se olta me e bukur se te gjith po qeni e ke shum te bukur je njeshi , BUKUROSHE,

 8. Bertinaa jee epaparr shumm je e bukur po edh eintelegjente vetemm wazhdoooo t”duuuu shumm shumm

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here