Duket se ëndrra e tij për t’u futur në tregun turk po realizohet pak nga pak.

Këngëtari maqedonas, Bertan Asllani, ka nënshkruar së fundmi kontratën me një produksion të njohur turk dhe vetëm 2 ditë më parë ka publikuar singëllin e parë nën logon e këtij produksioni. Flitet se Bertani do të realizojë shumë shpejt albumin më të ri në gjuhën turke.

Duke qenë një njohës i mirë i gjuhës turke, Bertani nuk e ka problem të flasë dhe komunikojë e akoma më pak të këndojë, duke ditur që prej disa vitesh është edhe në tregun shqiptar me hite të shumta. (Bluetooth)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here