Vajza e kryeministrit Berisha, Argita Berisha është bërë nënë për herë të katërt dhe këtë herë nëna e një djali, pas tre vajzave.

Kryeministri Berisha së bashku me nipër dhe mbesa të tjera të tij kanë vizituar foshnjën e porsalindur në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” në kryeqytet.

Kryeministri është pritur nga drejtori i maternitetit Halim Kosova.

Berisha ka uruar stafin mjekësor për përkujdesjen ndaj nënave dhe foshnjave. Mësohet se pas lindjes foshnja e porsalindur si dhe nëna e tij Argita gëzojnë shëndet të plotë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here