Behgjet Pacolli për pushime në bregdetin shqiptarLideri i AKR-së Behgjet Pacolli, ka zgjedhur shtetin shqiptar që t’i kaloj pushimet me super jahtin e tij.

Përmes një statusi në “Facebook”, Pacolli ka bërë të ditur se me super- jahtin e tij, është kënaqësi që të lëvizësh lirshëm kudo nëpër bregdetin shqiptar.

Postimi i plotë i Pacollit:

Nuk është as Hong Kongu e as Monte Carlo, por është Orikumi në Shqipëri.

Të dashur miq. Këtë verë jam duke i kaluar pushimet në bregdetin shqiptar.

Çdo gjë është perfekt nga autoritetet portuale si në Shëngjin, Durrës, Vlorë, Sarandë e Orikum.

Është kënaqësi të lëvizësh lirshëm kudo. Ambienti i mahnitshëm në ishullin e Sazanit.

Shpresoj që autoritetet shqiptare kësaj radhe do ta ruajnë këtë ishull që padyshim është edhe margaritari i Adriatikut dhe Jonit.

Unë dhe familja ime jemi shumë të lumtur që kësaj radhe po kalojmë pushimet në Shqipëri.

Behgjet Pacolli për pushime në bregdetin shqiptar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here