Në këto zgjedhje, duket se as këngëtarët nuk po qëndrojnë larg politikës.Përveç aderimeve në politikë, këngëtarët po shfaqin hapur edhe mbështetjen për kandidatët e caktuar të parive politkë për deputet në Kuvendin e Kosovës.

Këtë herë është këngëtarja nga Drenica, Leonora Jakupi e cila ka shfaqur përkrahjen e saj për kandidatin e PDK’së për deputet, Abdyl Salihun, transmeton Magazina.alKëngëtarja ka publikuar një fotografi të Salihut në rrjetet sociale dhe besohet se kjo përkrahje vjen pasi edhe ai është nga rajoni i Drenicës.

Ndryshe, Leonora njihet edhe për shoqërin e afërt që e ka me ish-deputeten Ganimete Musliu, e cila po ashtu kandidon në këto zgjedhje për deputete.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here