Ajo përfaqësoi Shqipërinë dhe nuk ishte e vetmja shqiptare në këtë garë, pasi bashkë me të ishte edhe Dua Lipa por, ajo ishte...
Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila tash e një kohë jetën dhe karrierën e saj e ka të përqendruar në Los Angeles, ka...
Filmi “Home”, që është realizuar si koproduksion mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe, ka marrë çmimin për filmin më të mirë të shkurtër...
Çmimin për aktorën më të mirë e ndau fituesi i vitit të kaluar i çmimit aktori më i mirë Leonardo DiCaprioKëtë çmim e...