Xhyste Vulaj dhe Berkani janë fituesit e mëdhenj të ndarjes së çmimeve “Çelësi Muzikor” organizuar nga televizioni Zico. Xhyste Vulaj triumfoi duke marrë çmimin...
Ylli i muzikës R&B, Chris Brown, ka shënuar rikthim në karrierë duke fituar katër trofe në ndarjen e mbrëmshme të çmimeve Bet...
Filmi pa zë francez ‘The Artist’ triumfon në edicionin e 84-t të çmimeve Oscar duke marrë 5 statuja, mes të cilave filmi më...
Aktori Blerim Gjoci, i cili fitoi çmim në “Sundance” me filmin” Kthimi”, ka gjasa të mëdha të merr pjesë në ceremoninë e ndarjes...
Beyonce, Kelly Rowland dhe Michelle Williams, dikur anëtare të bendit “Destiny’s Child”, janë bashkuar për një performancë befasuese në ceremoninë e “Stellar Gospel...
Hiti “Shko” i treshes fantastike, Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula, është shpallur kënga fituese e edicionit të sivjetmë të “Top Fest”. Performanca...