Avatar ka marrë tetë nominime Bafta duke shtuar gjasat që ai të merr edhe më shumë nominime për Oskar. Por, filmi epiko-fantastik i...
Qendra Kombëtare e Kinematografisë në Tiranë ka anuluar një  vendim të mëparshëm, që filmi “Falja e Gjakut” e Joshua Manrston të përfaqësojë Shqipërinë...
Filmi “Lena and Me” (“Lena dhe unë”) i regjisores Blerta Basholli ka fituar pesë çmime në festivalin “First Run film Festival” që është...
Filmi bardhe e zi “Artisti” fitoi tre cmime Golden Globes ne ceremonine madheshtore te mbajtur mbremjen e djeshme ne Los Anxheles te Shteteve...
Është mbajtur mbrëmë edicioni i 7-të i spektaklit video-muzikor ‘Zhurma Show Awards 2011’. Çmimin kryesor “Best video” pati fatin ta fitojë këngëtari Blero në...
Adele ka siguruar katër nominime për ceremoninë e ardhshme të ndarjes së çmimeve, American Music Awards. Në evenimentin që do të mbahet në nëntor,...